Elektros automatai

Elektros automatai

Elektros automatai yra įrenginiai, kurių esminė paskirtis – nutraukti elektros grandinę, jei joje atsiranda perkrova ar trumpasis jungimas. Kartais automatus galite išgirsti vadinant saugikliais, ir tai nebūtų klaidinga, kadangi dėl savo veikimo ypatumų elektros automatai tikrai atlieka saugiklių funkciją. Skirtumas tas, jog saugiklis, įvykus gedimui elektros grandinėje, perdegtų, o elektros automatas tik atsijungia. Tad jei Jums reikalingi kokybiški elektros automatai, tuomet UAB „Ozas“ bus geriausias pasirinkimas.

Kodėl laidus reikia saugoti? Normalu yra tai, jog kuo didesnė srovė teka laidais, tuo jie stipriau kaista. Laidus privalu saugoti nuo per didelės srovės, kurios jie negalėtų „atlaikyti“ ir perkaistų. Taip gali nutikti įvykus trumpajam jungimui arba perkrovai. Tad kokybiški ir profesionaliai sumontuoti elektros automatai suteiks didelę apsaugą, kas labai svarbu nepriklausomai nuo objekto.

Nesunku pastebėti, kad elektros automatams būdingas tam tikras žymėjimas. Ką šios klasės reiškia? paprastai vyrauja raidės A, B, o dažniausiai – C, šalia raidžių parašyti skaičiai, pavyzdžiui, C16, C32, C20, C25, 16A ar kt. Taigi, skaičius žymi nominalią srovę – tą, kurią elektros automatas gali praleisti pro save nuolat, nepatiriant jokių pasekmių. Kitaip sakant, tai yra ta srovė, nuo kurios jis neišsijungs. O raidės rodo tam tikrą elektros automatų charakteristiką, žymimą raidėmis A, B, C ar kitomis. Raidė žymi, nuo kokios srovės automatas jau išsijungs. Pavyzdžiui, esant raidei B automatas išsijungs srovei nominaliąją srovę viršijus 3–5 kartus. Raidei C – 5–10 kartų ir t.t. Tad renkantis elektros automatą šis raidžių ir skaičių žymėjimas yra bene esminis kriterijus, kuris turėtų lemti Jūsų apsisprendimą. Paprastai individualių namų kvartaluose, taip pat daugiabučiuose montuojami C charakteristiką turintys automatai, namų rozetėms, apšvietimui puikiai tiks B charakteristikos automatai. 

Tipai

Kalbant apie tipus, tai galime juos skirti pagal automatų charakteristiką:

  • tipas A – ilgas linijas turinčios grandinėms, apsaugoti puslaidininkių įrenginius;

  • tipas B – apšvietimui, bendram naudojimui, elektros grandinėms tarp saulės modulių ir kt.;

  • tipas C – apšvietimo grandinėms bei įvairiai elektros įrangai, elektros grandinėms su reaktyvine perkrova ir kt.;

  • tipas D – aktyvią indukcinę apkrovą turinčioms grandinėms, varikliams su didelėmis paleidimo srovėmis;

  • tipas K – indukcinėms apkrovoms;

  • tipas Z – elektroninei įrangai.

Svarbus tikslus elektros automatų parinkimas, atsižvelgiant į konkrečius poreikius.

Pajungimas

Elektros automatų pajungimas yra procesas, reikalaujantis žinių tam, kad būtų užtikrintas saugumas tiek pajungimo, tiek eksploatavimo metu. Tad nerekomenduojame to imtis savamoksliams, o pasitikėti profesionalais.

Elektros apsaugos automatai ir jų jungimas su UAB „Ozas“ – saugu, patikima ir sklandu. Bus reikalinga elektros automatų pajungimo schema. Eksploatuojant bus patogu, jei bus pildoma speciali elektros automatų lentelė.

Elektros automatai montuojami į specialią dėžę. Jei Jums reikia ir jiems skirtos dėžutės – mūsų asortimente tikrai išsirinksite tinkamiausią. Skydelis bus kokybiškas, patvarus, atsparus mechaniniam ir išorės poveikiui.

Kainos

Nors kaina daugeliui yra svarbi, visgi rinkdamiesi automatinį jungiklį turite vadovautis kitais kriterijais, kurių esminiai yra: nominali srovė, maksimali atjungimo srovė ir jau minėta charakteristika. Šie parametrai, galingumas taip pat lemia elektros automatų kainą. Kreipkitės į mus ir pasiūlysime Jums itin patrauklų kainos ir kokybės santykį.

Ieškote kokybiškų elektros automatų, galbūt įvyko senųjų gedimas ir reikalingas operatyvus keitimas naujais? Domina Schneider, ABB, Eaton, Hager ar kitų patikimų gamintojų automatai patrauklia kaina? UAB „Ozas“ – ne tik elektros automatai, bet ir visa elektros paskirstymo įranga bei platus paslaugų spektras.